Ptaszarnia Władysławowo- poznaj jedną z najciekawszych atrakcji we Władysławowie!

Ptaszarnia Władysławowo- poznaj jedną z najciekawszych atrakcji we Władysławowie!

Ptaszarnia we Władysławowie jest jedną z najciekawszych atrakcji nad polskim morzem. Jeżeli jednak zastanawiasz się, czy warto odwiedzić nasz obiekt- przeczytaj poniższy artykuł. Dowiesz się z niego, czym tak naprawdę jest ptaszarnia i co możesz w niej zobaczyć. Zapraszamy do lektury i inspirujących odwiedzin!

Ptaszarnia Władysławowo- czym tak naprawdę jest?

Z pewnością zastanawiasz się, czym tak naprawdę jest ten niecodziennie brzmiący obiekt. Śpieszymy zatem z wyjaśnieniem! Ptaszarnia to nic innego, jak wolnostojący obiekt w postaci krytego namiotu, w którym prowadzona jest żywa wystawa ptaków egzotycznych. Po wejściu do ptaszarni, przywita Cię kilkadziesiąt egzotycznych ptaków z kilku kontynentów: Azji, Ameryki Południowej i Północnej, a także Australii czy nawet Afryki. Możesz być jednak spokojny- wszystkie ptaki, nie dość, że przepiękne i kolorowe, to są także absolutnie bezpieczne i przyjaźnie nastawione do ludzi. Ponadto, w naszej ptaszarni nie znajdziesz jakichkolwiek dużych ptaków, na przykład papug. W ptaszarni we Władysławowie znajdziesz wyłącznie niewielkie, najpiękniejsze na świecie gatunki ptaków, które radośnie trzepoczą skrzydłami i swobodnie latają po całym obiekcie.

A dlaczego jeszcze warto odwiedzić ptaszarnię?

Oprócz przepięknych, egzotycznych ptaków z całego świata, wejście do ptaszarni jest niczym przeniesienie się do egzotycznej dżungli. Nasz obiekt bowiem stworzony jest w taki sposób, aby zapewnić wszystkim ptakom jak najlepsze warunki do życia. W związku z tym, w ptaszarni znajdziecie całą paletę najróżniejszych tropikalnych roślin, które stanowią naturalny ekosystem dla naszych ptaków. Dzięki temu, mogą one czuć się niemal tak, jak w swoim naturalnym środowisku. Oprócz tego, wszystkie osoby odwiedzające ptaszarnię we Władysławowie mogą podziwiać nie tylko same ptaki, ale i ciekawe rośliny z najdalszych zakątków kilku kontynentów. Jeżeli zatem chciałbyś jak za pomocą czarodziejskiej różdżki przenieść się do egzotycznej dżungli- ptaszarnia we Władysławowie będzie idealnym wyborem!

Kto najczęściej odwiedza naszą ptaszarnię?

Jeżeli zainteresowała Cię opowieść o ptaszarni, być może zastanawiasz się, komu dedykowany jest nasz obiekt. Otóż odpowiedź jest bardzo prosta- ptaszarnię odwiedzają chętnie… dosłownie wszyscy! Choć oczywistym jest, że ptaszarnia będzie stanowiła świetną atrakcję przede wszystkim dla najmłodszych. To właśnie dzieci najchętniej odwiedzają nasz obiekt i podziwiają egzotyczne ptaki z całego świata. Warto jednak podkreślić, że do ptaszarni przychodzą zarówno pojedynczy podróżnicy, pary, jak i rodziny z dziećmi czy grupy przyjaciół. Mało tego! Ptaszarnię bardzo często odwiedzają również wycieczki szkolne lub kolonijne, które całymi grupami zwiedzają nasz obiekt. Żeby urozmaić im eksplorowanie ptaszarni, w obiekcie znajdziecie również przyjaźnie nastawionych przewodników, którzy z uśmiechem na twarzy opowiedzą Wam o najciekawszych, ptasich sekretach. Warto zatem odwiedzić tę jedną z najciekawszych atrakcji dla dzieci we Władysławowie.

Masz wolne popołudnie? Odwiedź ptaszarnię i motylarnię za jednym zamachem!

Jeżeli akurat spędzacie weekend we Władysławowie i chcecie owocnie zagospodarować dzieciom przynajmniej kilka godzin, wycieczka do portu we Władysławowie będzie idealnym wyborem. A to dlaczego? Oprócz tego, że w porcie możecie odwiedzić ptaszarnię i spędzić w niej wyjątkowe chwile, to port we Władysławowie kryje wiele innych, ciekawych atrakcji. Przede wszystkim, tuż obok ptaszarni dostępny jest drugi z naszych obiektów, czyli… motylarnia we Władysławowie. Motylarnia to również kryty obiekt w postaci kulistego, ogromnego namiotu, w którym prowadzimy żywą wystawę motyli. Najciekawsze gatunki motyli z całego świata mogą przelecieć tuż obok Ciebie, lub usiąść Ci na ramieniu! Ponadto, w porcie we Władysławowie po takiej angażującej atrakcji, jaką są odwiedziny w motylarni i ptaszarni, możecie nieco zregenerować siły- tuż obok obu obiektów prowadzone są punkty gastronomiczne, w których można zamówić ciepły posiłek czy słodkości i „naładować baterie” do dalszego zwiedzania tej nadmorskiej miejscowości.

Wycieczki grupowe i kolonijne

Jak wyżej wspomniano, zarówno to ptaszarni, jak i motylarni, możesz zorganizować swoim podopiecznym wycieczkę grupową. Jeżeli zatem szukasz ciekawej rozrywki dla swojej klasy lub grupy kolonijnej, możesz odwiedzić port we Władysławowie i odwiedzić ptaszarnię oraz motylarnię. W obu obiektach spotkasz miłych i przyjaznych przewodników, którzy przeprowadzą z dziećmi prawdziwą sesję edukacyjną. Dzięki temu, dzieci będą mogły nie tylko podziwiać ptaki, ale też będą mogły nauczyć się ciekawych informacji o nich!

Ptaszarnia we Władysławowie- jak do nas trafić?

Tak naprawdę, trafienie do ptaszarni jest banalnie proste. Otóż, ptaszarnia znajduje się porcie we Władysławowie- dokładnie przy ulicy Hryniewieckiego 1. Z pewnością nie będziesz miał problemu z trafieniem do naszego obiektu! Jeżeli chcesz poznać daty i godziny otwarcia w sezonie 2023, koniecznie śledź naszą stronę internetową. Zdradzimy w sekrecie, że jesteśmy otwarci przez 7 dni w tygodniu w całym okresie wakacyjnym! Może się jednak okazać, że będziemy otwarci już wcześniej- dlatego też, sprawdź koniecznie datę otwarcia obiektu w nadchodzącym sezonie na naszej stronie internetowej, na stronie głównej lub w zakładce kontakt. Znajdziesz na niej również aktualne ceny biletów. Serdecznie zapraszamy!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.